Nejčastější dotazy | správa nemovitostí

 1. Dům si "správcujeme" sami, potřebujeme v domě vymezit jednotky a převést byty do osobního vlastnictví. Jak na to?
   
 2. Bydlím v bytě odkoupeném od města, dále nás spravuje původní správcovská firma a její služby se nezměnily – bydlíme jako v obecním, o vše se staráme sami. Co je třeba vykonat, abychom mohli změnit správce?
   
 3. Nabízíte standardní balíček služeb, my si chceme daně a účetnictví dělat sami. Je možné objednat jen část služeb, za jakou cenu?
   
 4. Po odkoupení domu jsme jej letos převzali od stávajícího správce, nyní nám přišel dopis od Finančního úřadu o neplnění daňové povinnosti za minulý rok. My jsme tehdy ještě nic nevlastnili, proto jsme ani nepodávali daňové přiznání. Pomůžete nám?
   
 5. V současné době kupujeme od města dům. Chceme využít služeb profesionálního správce, kdy jej máme oslovit? Až bude dům přepsaný na KN a fyzicky převzatý od současného správce nebo dřív?
   
 6. Náš dům obdržel od města nabídku na odkup, jak nám Vaše firma může pomoci?
   
 7. Kdy vzniká společenství vlastníků jednotek (SVJ)
   
 8. Jak vzniká členství v SVJ?


   

Dům si "správcujeme" sami, potřebujeme převést byty do osobního vlastnictví. Jak na to?

Objednat si u nás cenovou nabídku na zpracování Prohlášení vlastníka nemovitosti. Cena je rozdílná dle velikosti a složitosti domu a dle rozsahu služby – někdy je k dispozici výkresová dokumentace, jindy ji musíme zpracovat.


Bydlím v bytě odkoupeném od města, dále nás spravuje původní správcovská firma a její služby se nezměnily – bydlíme jako v obecním, o vše se staráme sami. Co je třeba vykonat, abychom mohli změnit správce?

U předsedy družstva si vyžádat Smlouvu o správě, zjistit možnosti nápravných prostředků - sankce a výpovědní lhůta.

 1. Zkontaktovat nás a nechat si vypracovat cenovou nabídku služeb + návrh smlouvy.
 2. Předsedovi družstva předat naši nabídku, zařadit do programu členské schůze bod: Změna správce nemovitosti.
 3. Na členskou schůzi můžete pozvat našeho zástupce.
 4. Ostatní nechat na nás.


Nabízíte standardní balíček služeb, my si chceme daně a účetnictví dělat sami. Je možné objednat jen část služeb, za jakou cenu?

Možné to samozřejmě je, rozsah služeb se liší dům od domu. Nechte si od nás vypracovat cenovou nabídku přesně na ty služby které požadujete.


Po odkoupení domu jsme jej letos převzali od stávajícího správce, nyní nám přišel dopis od Finančního úřadu o neplnění daňové povinnosti za minulý rok. My jsme tehdy ještě nic nevlastnili, proto jsme ani nepodávali daňové přiznání. Pomůžete nám?

Ano, tento problém je typický pro většinu nových družstev. Co nejdříve nás kontaktujte, naše daňová poradkyně zpracuje dodatečné daňové přiznání a my dohlédneme na ostatní zákonné povinnosti, které jste zřejmě z důvodů neznalosti nesplnili.


V současné době kupujeme od města dům. Chceme využít služeb profesionálního správce, kdy jej máme oslovit? Až bude dům přepsaný na KN a fyzicky převzatý od současného správce nebo dřív?

Samozřejmě co nejdříve. Ideální stav je, když dům přebírá nový správce – pohlídá dodržení všech náležitostí, převezme revizní zprávy, zajistí rychlý přepis energií, nepřevezme nevyklizené nebytové prostory, které dávno někdo opustil bez splnění řádného předání…


Náš dům obdržel od města nabídku na odkup, jak nám Vaše firma může pomoci?

Pomůžeme Vám založit právnickou osobu, společenství vlastníků jednotek a „rozeběhnout“ činnost Vašeho nového SVJ.


Kdy vzniká společenství vlastníků jednotek (SVJ)

Společenství se zakládá odsouhlasením stanov všemi vlastníky v domě s nejméně pěti jednotkami, z nichž alespoň tři jsou ve vlastnictví tří různých vlastníků, a následně Společenství vznikne a to jeho zápisem do veřejného rejstříku společenství.

Jak vzniká členství v SVJ?

Členství ve Společenství je povinné ze zákona, což znamená, že vzniká všem vlastníkům jednotek dnem, kterým Společenství vzniklo. Dalším vlastníkům jednotek vzniká členství dnem, kterým nabudou vlastnictví k jednotce.

Novinky

14.12.2017 | Co dělat, když není zvolen statutární orgán SVJ

Dotaz zveřejněný na portálu www.magazinvybor.cz Řeší náš právní řád situaci, kdy stávající výbor odstoupí a nový statutární orgán není zvolen z...
více informací zde »

23.11.2017 | Délka funkčního období výboru

Dotaz zveřejněný na portálu www.magazinvybor.cz Pět let je maximální funkční období výboru SVJ podle NOZ. Jak se má nahlížet na délku...
více informací zde »

Archiv novinek

SPRAVEXA SERVIS s. r. o.
služby pro společenství vlastníků
Dr. Beneše 86 (1. patro)
783 91 Uničov

Tel.:      737 810 567
e-mail: podatelna(zavináč)spravexa.cz

#
+420 737 810 567