Externí předseda společenství vlastníků

Nabídka vedení společenství vlastníků - využijte našich zkušeností

V mnoha společenstvích vlastníků nastává situace, že funkci statutárního orgánu společenství (výbor / předseda společenství) nechtějí žádní vlastníci vykonávat. Takové situace nejsou ojedinělé a mnohdy funkce vykonávají vlastníci, kteří tuto práci dělají "ze soucitu" protože to nikdo jiný nechce dělat. Ostatní vlastníci na výbor pak vyvíjí tlak v různých směrech a pokud se výbor neorientuje dostatečně v platných zákonech a předpisech, pak nemá šanci dělat tuto práci kvalitně. Další věcí je, že se vlastníci v mnoha případech nedozví, jak společenství vlastníků hospodaří a jak jsou vymáhány prostředky od dlužníků. Těchto společenství kde si nechtějí "pálit prsty" s vymáháním pohledávek je rovněž nespočet. Ono na druhou stranu když se lidé znají a denně se potkávají, tak mnozí s tímto pak mají problém... Tento nezájem o výkon funkce statutárního orgánu vede společenství do "pekel".
Proto jsme se rozhodli využít svých vlastních zkušeností a za využití nového občanského zákoníku vám nabídnou převzetí výkonu funkce statutárního orgánu společenství vlastníků a to s plnou odpovědností tak, jako kdybyste vykonávali tuto funkci vy sami.

Jsme ochotni tuto funkci vykonávat trvale nebo pouze po tu dobu, než se vyřeší všechny problémy v domě a "nastartuje" se normální chod společenství.

Je mnoho řešení, jen chtít. Neztrácejte zájem o dění ve společenství, nenechte se nikým odradit. Máte pávo vědět, jak se hospodaří, jaký je stav finančních prostředků společenství, kam se vynaložily a proč se u Vás nic neděje po několik let i když platíte řádně příspěvky na správu domu a pozemku atd.

Máte – li zájem o další informace, případně chcete využítí našich služeb, kontaktujte nás.

Novinky

14.12.2017 | Co dělat, když není zvolen statutární orgán SVJ

Dotaz zveřejněný na portálu www.magazinvybor.cz Řeší náš právní řád situaci, kdy stávající výbor odstoupí a nový statutární orgán není zvolen z...
více informací zde »

23.11.2017 | Délka funkčního období výboru

Dotaz zveřejněný na portálu www.magazinvybor.cz Pět let je maximální funkční období výboru SVJ podle NOZ. Jak se má nahlížet na délku...
více informací zde »

Archiv novinek

SPRAVEXA SERVIS s. r. o.
služby pro společenství vlastníků
Dr. Beneše 86 (1. patro)
783 91 Uničov

Tel.:      737 810 567
e-mail: podatelna(zavináč)spravexa.cz

#
+420 737 810 567